Výtvarka

Výtvarka pre deti

OZ Okáčik ponúka vašim deťom kreatívny výtvarný krúžok „Netradične & Zážitkovo“. Deti budú môcť rozvíjať svoj talent a získať nové zručnosti. Ďakujeme za dôveru a tešíme sa na spoločné tvorenie. Výtvarný krúžok prebieha vždy v stredu, od 14:30 hod. do 16:00 hod., v OZ Okáčik, ul. Dr. Janského 1529.

Dieťa na krúžok musí mať prezuvky, pracovnú zásteru, uterák, fľašu s vodou. Neprítomnosť dieťaťa na krúžku je zákonný zástupca povinný vopred alebo v deň konania krúžku ospravedlniť  telefonicky, e-mailom alebo sms správou. Poplatok za krúžok je 12 eur/mesiac, ktorý môžete uhradiť na bankový účet OZ Okáčik.

IBAN: SK1511000000002623791258
Číslo účtu: 2623791258/1100 Tatrabanka Žiar nad Hronom

Naše výtvarné stretnutia posunuli deti do tvorivého, výtvarného sveta. Hravými, netradičnými, kooperujúcimi technikami  sa deti naučia aktívnejšie vnímať, preciťovať, objavovať. V uvoľnenej, priateľskej atmosfére dokážeme spolu vytvoriť originálne diela, darčeky pre svojich najbližších a tešiť sa na ďalšie stretnutia, ktoré prebúdzajú záujem objavovať niečo nové, nepoznané. Hmatateľné výsledky pri zhotovovaní rekvizít na muzikál či divadielko, podporujú deti k ďalšej tvorivej činnosti a zvyšujú im sebavedomie. Enkaustika, maľovanie na hodváb, mramorovanie, práca s keramickou hlinou, plstenie vlny, práca s prírodným materiálom a vytváranie kolektívnych obrazov v exteriéri sú pre deti v tomto krúžku už tradičné. To, že  zaujímavý, uvoľňujúci program ich baví, svedčí o tom s akou radosťou a nadšením chodia deti k nám.

Výtvarka pre dospelých

Hravým spôsobom, netradične a zážitkovo vám ukážeme naše najobľúbenejšie výtvarné techniky ako napríklad Alkoink art, Pouring Liquid Akryl art, Akvarel, Enkaustiku – maľovanie voskom, maľovanie hodvábu či razbovú fóliu. Urobíme si vlastné tričko, farebný svietnik, voňavú sviečku alebo vlnou plstené mydlo. Kreslili ste už voskovkami na horúce kamene? Maľovali ste už kávou či pušným prachom? Aj takéto zážitkové techniky si spolu urobíme. Poznáte techniku Squeege? Mramorovali ste už? Maľovali ste už kuchynským mopom? Že nie, tak ste tu správne. Vyrobíme si drôtikové srdiečko, svoju vlastnú mandalu či makovičkovú postavičku. Budeme modelovať z keramickej hliny, odtláčať a špachtličkovať. Starým veciam dáme nový look. Tešíme sa na vás milí priatelia. 

Aprílová výtvarka pre dospelých - Maľujeme mandaly

Už vo štvrtok, 25. 4., o 16:00 hod., sa vidíme na ďalšej aprílovej dospeláckej výtvarke. Budeme maľovať bodkované mandaly na plátno aj kameň.  V cene 25 eur sú zahrnuté všetky pracovné pomôcky, plátna, kamene a malé občerstvenie. Ak máte záujem, prihlásiť sa môžete elektronickou prihláškou nižšie.

Vnútorný poriadok záujmových krúžkov šk. rok 2023-2024

Poplatok za Výtvarku pre dospelých bude v závislosti od náročnosti techniky od 20 do 30 eur/technika. Môžete ho uhradiť priamo na bankový účet. 

IBAN: SK1511000000002623791258
Číslo účtu: 2623791258/1100 Tatrabanka Žiar nad Hronom

Ako každý z našich projektov aj „Výtvarka pre dospelých“ má charitatívny zámer, podporovať tých, ktorí našu pomoc potrebujú – zdravotne a sociálne znevýhodnené deti, mládež a ich rodiny.

 

Pozrite si posledné novinky z výtvarky

Maľujeme mandaly

Už vo štvrtok, 25. 4., o 16:00 hod., sa vidíme na ďalšej aprílovej dospeláckej výtvarke. Budeme maľovať bodkované mandaly na plátno aj kameň. V cene 25 eur …

Veľkonočné prianie

Pozdravujeme vás z nášho veľkonočného tvorenia. Prajeme vám, nech s jarnou, prebúdzajúcou sa prírodou je Veľká noc i ďalšie dni obdobím radosti, zdravia a šťastia.

Mandala kurz

Ak máš svoj cieľ, šťastie si ťa vždy nájde. Aby  sme vás vedeli učiť nové výtvarné techniky, zdokonaľujeme sa aj my. Preto sa naša Ľubka …

Fraktálna kresba

Máme pre vás program na rodinný podvečer. Skúste si doma fraktálnu arteterapiu. Je to veľmi jednoduché a zábavné. Zavrite oči a kreslite pravidelné vlnité línie, …