Naši domováci (archív)

„Keď zachrániš dieťa, zachrániš národ“

L. Ron Hubbard

Sme tu pre vás a s vami. Hľadíme na vás očami mamy. Keď ste smutní, snažíme sa vás rozveseliť. Keď ste nahnevaní, zisťujeme prečo. Keď ste šťastní – tešíme sa s vami. Učíme vás byť dobrými, nebiť maličkých. Spoznávame sa na táboroch a pri iných stretnutiach. Maličkých nosíme na rukách, zotierame kotúľajúce sa slzičky z tváričky, hľadíme po vláskoch, čítame rozprávky keď zaspávajú.

Sme trpezliví – veľa vám vysvetľujeme! Ste úžasné decká, každý z vás je niečím výnimočný. Snažte sa pomáhať svojím menším kamarátom. A my budeme pomáhať vám… ABY NÁM BOLO SPOLU DOBRE…

Učíme vás ako vstúpiť do sveta dospelých, zbaviť sa zlozvykov, neobviňovať druhých lebo: Ak ukazuješ na niekoho prstom, tri prsty smerujú k tebe. Rozdávať lásku a radosť, viac dávať ako brať. Vám starším dávame šancu spolupracovať s nami a tak patríte medzi nás už aj ako praktikanti alebo oddieloví vedúci. Spolu robíme malé veci s veľkou láskou.

Sme vaši kamaráti. Vždy keď sa lúčime je nám ťažko a sľubujeme vám, že sa znovu stretneme a darí sa nám to…

Sme dojatí, keď vidíme slzy v očiach vás veľkých a keď nám píšete a voláte, svedčí to o tom, že naše priateľstvo je ozajstné. Tak vám za to ďakujeme… SME TU PRE VÁS A S VAMI! A zapamätajte si: DOMOV MÁTE V NAŠOM SRDCI!