Máte radi veci netradične a zážitkovo? Že áno? Tak ste tu správne. Spájame malých aj veľkých kreatívnych nadšencov, zapálených pre výtvarné umenie, ktorí radi tvoria, skúšajú nové, neboja sa zamazať a čas strávený spolu, pri práci, nad dielom si nadovšetko užívajú.

Art štúdio Okáčik je vedené našimi lektormi Pedrom a Ľubkou, ktorí vám jednotlivé techniky radi vysvetlia, názorne ukážu, prípadne pomôžu pri ich realizácii.

Predstavte si napríklad prelievanie farieb na plátne alebo ich rozkrútenie a sledovanie ako sa postupne vylievajú do kruhu. Sú to momenty, kedy zabúdame na čas a plne sa oddávame zážitku. Robíme to, čo máme radi a teší nás to. Často krát sa potom stáva, že deti nechcú ísť z krúžku domov alebo sa kurzy pre dospelých zas a znova predlžujú.

Našimi najobľúbenejšími technikami sú najmä abstraktné výtvarné techniky, pri ktorých nemusíte byť umelcom a zvládne ich každý. Hravým spôsobom vám priblížime akvarel, maľovanie akrylom, alkohol ink art – maľovanie s alkoholovými atramentami, liquid pouring acryl fluid art – prelievanie akrylových farieb s fluidným médiom, populárnu reliéfnu 3D pastu či Enkaustiku – maľovanie voskom. Kreslili ste už voskovkami na horúce kamene? Maľovali ste už kávou či pušným prachom? Aj takéto zážitkové techniky si spolu urobíme. Poznáte Squeege? Maľovali ste už na hodváb? Mramorovali ste už? Maľovali ste už mopom na veľké plátno? Že nie, tak nech sa páči. Namaľujete si vlastnú mandalu, z keramickej hliny vymodelujete svoju misku na kašu, skamarátite sa aj s maliarskymi špachtľami a starým veciam dáte nový look.

To sme my – sledujeme nové, nezvyčajné kreatívne trendy a vnášame ich do našich kurzov, aby boli vždy zaujímavé a obohacujúce.

Tak čo, ste pripravení na našu kreatívnu jazdu svetom farieb? Stačí sa už len prihlásiť. Vítaní sú jednotlivci, dvojice, rodiny či skupiny. Neváhajte, urobte niečo pre seba, spomaľte sa, začnite si užívať to, čo máte naozaj radi a nemajte strach, povedieme vás. Vašou odmenou bude potom zážitok a radosť z tvorenia. Okrem toho, že si nájdete nových priateľov, budete spokojnejší aj sami so sebou, keď si doma vystavíte vlastnoručne zhotovené dielo, ktoré sa vám páči.

Účasťou na výtvarných aktivitách podporujete dobročinnú myšlienku nášho združenia – podpora zdravotne a sociálne znevýhodnených ľudí v ich integrácii do spoločnosti. Pretože nie každý si môže dovoliť po čom túži, snažíme sa aspoň troškou prispieť k tomu, aby toho bolo viac.

Viac info.