Svet s tebou ma baví 6

Svet s tebou ma baví 6 – letný rekondično-integračný pobyt OZ Okáčik, Hotel Flóra Dudince,  17.- 20. 8. 2017

Teší nás, že sa nám opäť podarilo dať šancu zdravotne znevýhodneným deťom a mládeži byť spolu s intaktnými rovesníkmi. Zvýšiť sebavedomie, samostatnosť pri rozhodovaní. Spoločne prežitý čas utužuje priateľstvá. Vždy ich prekvapíme niečím novým. Tento pobyt sme ich naučili novú výtvarnú techniku Liquid Art – maľovanie prelievajúcim sa akrylom. Deti aj rodičia si vytvorili krásne priam „umelecké obrazy“ aj vďaka pomoci kreatívneho obchodu www.maliarskeplatno.sk 

Umelecké dielka  vzbudili veľký záujem aj v hoteli Flóra u hotelových hostí a personálu. Sme radi, že sa nám nová technika takto krásne vydarila a každý si mohol odniesť svoje dielko domov.

Ďalšou novinkou bola módna  show, ktorú sme zrealizovali vďaka podpore módnej spoločnosti www.zoot.sk.  Módne, trendové trička, ktoré predvádzali dostal každý ako darček. Ďakujeme.

Premiéru mal aj okáčikovský „Rollors“ nová športová hra. Pomohol nám ju vyrobiť p. Mužík z Ladomerskej Viesky – srdečná vďaka.

Poznáme nových šampiónov už v tradičnom v Boccia  cupe Dudince 2017. Na 1. mieste sa umiestnil Janko Fulla, na 2. mieste skončil Peťko Gregor a pekné 3. miesto obsadila Andrejka Chovancová. Blahoželáme.

Náš “ Svet s tebou ma baví 6 „ má silný emočný náboj,  organizujeme ho  prirodzene a spontánne.

S vierou, že dobré veci sa dajú robiť kdekoľvek. Bez predsudkov. Iba s veľkou dôverou, porozumením a láskou. Je v ňom veľa úsmevu – čistého a širokého. Spoločne prežitý čas svojím koncertným vystúpením obohatili naši kamaráti Alžbetka Palanová, Kristína Spáčová a Janko Fulla.

Celoslovenský projekt sme mohli zorganizovať aj vďaka Vašim 2% z daní, partnerom projektu, a naším dobrovoľníkom. Srdečne ďakujeme za podporu.

Pozrite si foto z pobytu – momenty, ktoré nás spájajú 🙂

Pozrite si tiež video z pobytu

https://www.youtube.com/watch?v=NPafP683LMc&feature=youtu.be

Prečítajte si tiež báseň, ktorú o pobyte „Svet s tebou ma baví 6“ zložila aj tento rok jedna z jeho účastníčok Ajka. Ajka, ďakujeme 🙂