Svet s tebou ma baví 7

Pozrite si foto a video z pobytu Svet s tebou ma baví 7. 

https://www.youtube.com/watch?v=IQ5SyHoZQWQ&t=13s

Svet s tebou ma baví 7 – celoslovenský projekt OZ Okáčik Hotel Flóra Dudince 16. 8. – 19. 8. 2018

Jedinečné chvíle, ktoré sa vám vryjú do pamäti i srdiečka. Svet, v ktorom je veľa vďačnosti, lásky, radosti, objatí, pokory. To všetko, čo náš svet robí takým úžasným a pestrofarebným. Inšpirujúci svet, v ktorom skúsiš nové veci, vytváraš priateľstvá, počúvaš príbehy rodín, veľa sa  smeješ, ale aj utieraš slzy.

Svet, ktorý nepozná odlišnosti medzi zdravými a zdravotne, sociálne znevýhodnenými deťmi a mládežou. Svet, v ktorom si veľa pomáhame. Veľká vďaka patrí naším podporovateľom. Za nezištnú pomoc ďakujeme našim mladým dobrovoľníkom, asistentom, ktorí stojíte pri nás a pomáhate nám. Bez vás by sme to nedokázali. Ďakujeme za vaše kamarátstvo, ľudskosť a radosť, ktorú šírite okolo seba. Sme radi, že  súčasťou projektu je aj mládež  a priatelia z OZ Šťastíčko.

A čím sme prekvapili na tomto pobyte?

Vyskúšali sme nové výtvarné techniky „Knife palette painting – maľovanie akrylu špachtličkami“, „Hot stone Art – maľovanie horúcich kameňov mastným pastelom“ a maľovanie pušným prachom. Naučili sme sa tancovať „Floss dance“. Už tradične sme zorganizovali letný turnaj „Dudince Boccia Cup 2018“, ktorého víťazkou sa stala Janka Maceková. Gratulujeme. Zrelaxovali sme v hotelovom wellness, ktorého súčasťou boli aj liečebné procedúry.  

K večernej grilovačke nám zahral na gitare a zaspieval aj Paľko „Rafko“. Veľkým zážitkom bola aj nočná návšteva termálného kúpaliska Dudinka, kde sa konala „Kubánska noc“. Mali sme možnosť vidieť originálnu kubánsku salsu, v podaní kubánskych tanečníkov. A zatancovali sme si aj my. Dobre sme sa zabavili do neskorej noci. Na pobyte  koncertoval aj náš kamarát Tomáš Mariánek – laureát „Zrnka talentu“, z Fubaby /Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica/. Na skladbu „Non, Je ne regrette rien“, od Edith Piaf, ho na husliach doprevádzala študentka konzervatória J. L. Bellu, v Banskej Bystrici, Patrícia Kurtulíková. Svojimi hudobno – speváckymi vystúpeniami nám atmosféru pobytu každý večer spríjemňovali aj Ján Fulla a Filip Gáfrik, tiež študenti konzervatória. Ďakujeme za skvelý umelecký zážitok. Tak toto je náš svet, ktorý nás spoločne baví.

Týmto pobytom sme ukončili 7.ročník celoslovenského projektu „Svet s tebou ma baví“. V októbri 2018 spúšťame už jeho 8.ročník a tešíme sa na vás všetkých, ktorí budete jeho súčasťou.