Miss stredných škôl 2007 – 2. ročník

30.3.2007 zorganizovalo naše združenie už II. ročník finále Miss stredných škôl. Do posledného miesta zaplnená Estrádna sála Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom svedčí o úspešnosti tohto podujatia, ktoré sa aj tento rok nieslo pod záštitou primátora mesta Ivana Černaja. Na dievčatá sa prišli pozrieť nielen ich rodinní príslušníci, ale tiež priatelia i široká verejnosť. Ich povzbudzovanie bolo počuť pri každej súťažnej disciplíne.

Dievčatá sa predstavili úvodnou choreografiou FREE STYLE, absolvovali rozhovor, zaujali voľnou disciplínou, prehliadkou večerných šiat a, samozrejme, u divákov najobľúbenejšou disciplínou, ktorou je promenáda v plavkách.

Dobrou voľbou bol bezpochyby aj výber hostí. Svojím spevom prítomných potešili finalisti Superstar Ivan Štroffek či Mária Bundová, ale aj nezabudnuteľný a jedinečný český hosť František Nedvěd. Pokochať sa pohľadom na skvelých tanečníkov mohli diváci vo chvíli, keď na pódium prišli dvaja členovia poroty – víťazi úspešnej súťaže Let´s Dance Barbora Jančinová a Peter Modrovský sa predviedli s choreografiou, s ktorou minulý rok získali titul majstrov Slovenska práve v našom meste. Veľmi atraktívnymi hosťami boli aj ďalší členovia poroty Marianna Ďurianová – moderátorka TV Markíza a znalec ženskej krásy – Jan Novotný.

Víťazku večera vyhlásil predseda poroty Ladislav Kukolík. Minuloročná Miss Janka Repiská tak po niekoľko hodinovom slávnostnom programe odovzdala žezlo novej Miss stredných škôl, ktorou sa tento rok stala študentka gymnázia Gabriela Fridrichová zo Žiaru nad Hronom. Titul I. Vicemiss si odniesla Barbora Kmeťová a II. Vicemiss sa stala Martina Hudecová. Titul Miss sympatia získala Dominika Kúšiková zo Združenej strednej školy hotelových služieb a obchodu. A viete čím bol pre naše združenie II. ročník významný?

Sme radi že v tento finálový večer dostali priestor aj naši členovia Okáči- mladé talenty. Svoje spevácke nadanie predviedol Marcel Berky náš /Mao/ a v porote zasadol Martin Hrča /Hrcasso/, ktorý získal Cenu diváka na prestížnej súťaži mladých módnych návrhárov Lifeline Fashion 2006. Jeho model šiat mala na sebe žiarska speváčka Ivka Kováčová.

Veľké sympatie publika si získali aj malé modelky a modely. V choreografii Janky Repiskej predviedli značkovú jarnú kolekciu Wenice.

Víťazky ako i finalistky si odniesli hodnotné ceny vďaka spoluorganizátorke pani Beate Gálikovej. Ďakujeme za spoluprácu moderátorom Barborke Španíkovej a Igorovi Suchému, Martinovi Balážovi, mediálnym partnerom ATV-televízii, Mestským novinám, My-noviny žiarskej kotliny, Mestskému kultúrnemu centru, Stella klubu pani Stelle Víťazkovej a všetkým sponzorom.

Výťažok z finálového večera venuje Združenie mladých Okáčik tak ako vlani, na liečebno- rehabilitačný pobyt pre deti s ťažkým zdravotným postihnutím a našej Viktorii Hagarovej na elektrický vozík. Ďakujeme všetkým, ktorí ste nám pomohli a pomáhate rozdávať radosť deťom.